Ljiljaklija

PrijemPortalFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Share | 

Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
SNooPy89
Administrator
Administrator

Datum upisa Datum upisa : 02.09.2012
Godina Godina : 27
Lokacija Lokacija : Ljiljaklija
Hobi Hobi : računari
Raspoloženje Raspoloženje : promenljivo

PočaljiNaslov: Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!   Ned Sep 27, 2015 11:26 am

Potpuno pomračenje Meseca zajedno sa takozvanim "supermesecom" spektakl je koji se očekuje u nedelju uveče ili rano u ponedeljak, zavisno od toga gde se ko nalazi na planeti. Ova kombinacija nije viđena od 1982. godine i neće se ponoviti do 2033. godine, saopštila je američka svemirska agencija NASA.

Takozvani "supermesec" događa se kada se pun Mesec ili mlad Mesec nalazi najbliže Zemlji. Iako je to i dalje udaljenost od oko 350.000 kilometara, Mesec će izgledati veći i sjajniji nego obično.

Potpuno pomračenje Meseca trajaće više od sata i biće vidljivo, ako vremenske prilike dozvole, iz Severne i Južne Amerike, Evrope, Afrike i zapadne Azije.

U Evropi će se Mesec, Zemlja i Sunce poređati jedan iza drugog negde pre zoru u ponedeljak, od 4.11 do 5.23 sati po centralnoevropskom vremenu.

Iz Srbije će pojava moći da se prati pre izlaska Sunca na zapadnom delu horizonta (u Beogradu Sunce izlazi u 6 sati i 32 minuta), od 3 sata i 6 minuta do izlaska Meseca iz Zemljine senke u 5 sati i 25 minuta.

Mesec ne proizvodi sopstvenu svetlost već je dobija od Sunca. Rano u ponedeljak Mesec će biti u savršenoj ravni sa Suncem i Zemljom.

- Imaćemo totalno pomračenje jer će ceo Mesec biti prekriven senkom Zemlje - rekao je Paskal Dekam, astronom iz Pariske opservatorije.

Pred očima posmatrača Mesec će nestati, pošto na njega više ne padaju zraci Sunca, i ponovo će se pojaviti obojen u crveno, zbog čega se još i zove "Crveni Mesec".

Nazad na vrh Ići dole
http://cacak.forumi.biz/
~Devilish_Angel~
Opaljen totalis
Opaljen totalis

Datum upisa Datum upisa : 08.09.2012
Lokacija Lokacija : Nisville

PočaljiNaslov: Re: Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!   Ned Sep 27, 2015 9:02 pm

steta samo sto je toliko kasno, ali mislim da cu sad da navijem sat i da ustanem da vidim vidi li se nesto s mog prozora :D

*never settle for anything less then a Gilbert*
Nazad na vrh Ići dole
SNooPy89
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!   Ned Sep 27, 2015 9:39 pm

@~Devilish_Angel~ ::
steta samo sto je toliko kasno, ali mislim da cu sad da navijem sat i da ustanem da vidim vidi li se nesto s mog prozora :D

i ja cu da navijem sat, ovo ne smem da propustim  hahahaha hahahaha hahahaha

Nazad na vrh Ići dole
_carolina
Administrator
Administrator

Datum upisa Datum upisa : 24.10.2012
Godina Godina : 25
Lokacija Lokacija : Madrid
Hobi Hobi : Student
Raspoloženje Raspoloženje : Promenljivo

PočaljiNaslov: Re: Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!   Ned Sep 27, 2015 10:23 pm

Hahahahahaha i mene interesuje da vidim, ali me mrzi da ustajem rano hahahaha

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bruno-mars.biz/forum
SNooPy89
Administrator
Administrator

PočaljiNaslov: Re: Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!   Uto Sep 29, 2015 3:30 pm

Ja navila sat u pet, ustala, izasla na terasu, ali cvrc! Od prokletih oblaka meseca nije bilo nigde :(

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!   Danas u 7:47 pm

Nazad na vrh Ići dole

Večeras pomračenje Meseca, sledeće tek za 18 godina!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Similar topics

-
» Sadržaj epizoda
» Alergija - uzrok i načini liječenja
» Večeras: Ne propustite premijeru "Prognanih"
» PRAVO NOVOGODIŠNJE IZNENAĐENJE ZA SVE LJUBITELJE TELENOVELA!
» Tambura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljiljaklija :: OPŠTE TEME :: TAJNE SVETA :: Tajne kosmosa-